Berita  | Bisnes

Senarai pemenang Anugerah ICT NEF-Awani 2013

Berikut adalah antara senarai pemenang yang mengungguli kategori masing-masing. Majlis Anugerah ICT NEF-Awani berlangsung malam tadi.

Pemenang Kategori Pilihan Ramai adalah:

1. Penyelesaian e-Servis / e-Kerajaan Pilihan Ramai

  • LHDN *Pemenang
  • AirAsia
  • MyEG
  • MAS
  • Ticket2u

2. Perbankan Dalam Talian Pilihan Ramai

  • CIMB clicks
  • Maybank2u.com *Pemenang
  • Bank Islam
  • Public Bank
  • my.BSN

3. Portal/Blog Hiburan Pilihan Ramai
  • Tonton.com.my
  • Murai.com.my
  • Gua.com.my
  • Rotikaya.com *Pemenang
  • Beautifulnara.com

4. Selebriti@ICT Tempatan Pilihan Ramai

  • Lisa Surihani
  • Yuna
  • Hafiz
  • Shila Amzah
  • Dato' Siti Nurhaliza *Pemenang

5. Syarikat Telekomunikasi Pilihan Ramai

  • Celcom
  • Maxis
  • Digi
  • U-Mobile
  • Telekom Malaysia (TM) *Pemenang

6. Komuniti Dalam Talian Tempatan Pilihan Ramai

  • BoBoiBoy *Pemenang
  • Majalah.com
  • TryMasak
  • Anak Perak
  • Perkahwinan.Com.My
Pemenang Usahawan Bumiputera Anugerah ICT NEF-AWANI dalam kategori ICT:

1. Perisian Terbaik

  • TenderAsia, Authentic Venture Sdn Bhd
  • ETicketing.my, Energetic Point Sdn Bhd *Pemenang
  • LCCsoft, MCM Value Sdn Bhd
  • RakanCop 2, System Consultancy Services Sdn. Bhd
  • SARTAMS 5.5, Universiti Pertahanan Nasional Malaysia

2. Penyelesaian ICT Terbaik Untuk SMEs

  • SKALI Cloud Services, Alam Teknokrat Sdn Bhd (SKALI GROUP)
  • OfficeCentral, Authentic Venture Sdn Bhd *Pemenang
  • CRF Computer Recovery Facility Sdn Bhd
  • Energetic Point Sdn Bhd
  • KATsys, Kat Technologies Sdn Bhd

3. Animasi/Permainan Terbaik

  • Elite Animation Sdn Bhd (Ramadhan Mat Jo)
  • Elite Animation Sdn Bhd (Mat Jo — Juara)
  • Elite Animation Sdn Bhd (Fruiterama — Kelapa Tua & Lampu Ajaib)
  • Giggle Garage Sdn Bhd (Origanimals TV Series 3D Animation) *Pemenang
  • Hud Hud Media Sdn Bhd (Tales of Wisdom — The Bully)

4. Aplikasi/Kandungan Telefon Mudah Alih & Media Baru Terbaik

  • Si Bongkok Tanjung Puteri, Animagis Sdn. Bhd
  • iMathurat, Caliphate Technologies Sdn Bhd
  • Halal Apps , Halal Industry Development Corporation
  • SARTAMS 5.5, Universiti Pertahanan Nasional Malaysia Business *Pemenang

5. Usahawan ICT Muda/ Startup Terbaik

  • Avant Garde
  • Giggle Garage Sdn Bhd
  • Open Kod Sdn Bhd
  • 1Machine System Sdn Bhd
  • Sonnebaum Sdn Bhd (Lagisatu Travel Sdn Bhd) *Pemenang

6. Perniagaan e-Dagang Terbaik

  • My1STOP.com.my, Carwin Solutions
  • ETicketing.my , Energetic Point Sdn Bhd
  • PopMyCase, Pop My Case Sdn Bhd
  • Sonnebaum Sdn Bhd (Lagisatu Travel Sdn Bhd) *Pemenang
  • S & S IT Innovations Sdn Bhd

7. Usahawan ICT Wanita Terbaik

  • Avant Garde
  • Fiber At Home City Networks Sdn Bhd
  • Teralogic Solutions Sdn Bhd
  • Giggle Garages Sdn Bhd
  • Madcat World Sdn Bhd *Pemenang

Anugerah Khas Tun Dr. Mahathir


 
Azrul Rahim *Penerima

Tag: NEF AWANI