Senarai calon BN negeri Terengganu

Senarai calon BN negeri Terengganu
TAHNIAH ... Calon Barisan Nasional (BN) bagi kawasan Dewan Undangan Negeri (DUN) Kijal Datuk Seri Ahmad Said (kanan) berjabat salam dengan Calon BN bagi Parlimen Besut Datuk Seri Idris Jusoh (dua, kiri) hari ini. - Foto Bernama
KUALA TERENGGANU: Berikut adalah senarai calon Barisan Nasional (BN) yang akan bertanding di sembilan kerusi Parlimen dan 32 kerusi Dewan Undangan Negeri pada pilihan raya umum ke-14 (PRU14) 9 Mei ini.

Pengumuman dibuat oleh Pengerusi Barisan Nasional (BN) Terengganu Datuk Seri Ahmad Razif Abd Rahman (tengah) pada majlis pengumuman senarai calon BN untuk bertanding pada Pilihan Raya Umum ke-14 bagi kerusi Parlimen dan Dewan Undangan Negeri (DUN) PRU-14 di Seri Iman hari ini.



P033 - Besut

- Datuk Seri Idris Jusoh (UMNO)


N01 - Kuala Besut

- Tengku Zaihan Che Ku Abd Rahman (UMNO)


N02 - Kota Putera

- Mahadi Musa (UMNO)


N03 - Jertih

- Datuk Muhamad Pehimi Yusof (UMNO)


N04 - Hulu Besut

- Nawi Mohamad (UMNO)


P034 - Setiu

- Datuk Mohd Jidin Shafee (UMNO)


N05 - Jabi

- Mohd Iskandar Jaafar (UMNO)


N06 - Permaisuri

- Datuk Abd Halim Jusoh (UMNO)


N07 - Langkap

- Datuk Sabri Mohd Noor (UMNO)


N08 - Batu Rakit
- Bazlan Abd. Rahman (UMNO)


P035 - Kuala Nerus

- Tengku Asmadi Tengku Mohamad (UMNO)


N09 - Tepoh

- Datuk Basir Ismail (UMNO)


N10 - Buloh Gading (Teluk Pasu)

- Che Mansor Salleh (UMNO)


N11 - Seberang Takir

- Datuk Seri Ahmad Razif Abd. Rahman (UMNO)


N12 - Bukit Tunggal

- Tuan Arif Sahibu Fadilah Tuan Ahmad (UMNO)


P036 - Kuala Terengganu

- Datuk Wan Nawawi Wan Ismail (UMNO)


N13 - Wakaf Mempelam

- Salleh Othman (UMNO)


N14 - Bandar

- Toh Seng Cheng (MCA)


N15 - Ladang

- Datuk Mohd Sabri Alwi (UMNO)


N16 - Batu Burok

- Zamri Awang Hitam (UMNO)


P037 - Marang

- Mohd Noor Endut (UMNO)


N17 - Alor Limbat

- Datuk Saiful Bahri Baharudin (UMNO)


N18 - Bukit Payong

- Toh Puan Zaitun Mat Amin (UMNO)


N19 - Rhu Rendang

- Datuk Nik Dir Nik Wan Ku (UMNO)


N20 - Pengkalan Berangan

- A. Latiff Awang (UMNO)


P038 - Hulu Terengganu

- Datuk Rosol Wahid (UMNO)


N21 - Telemong

- Datuk Rozi Mamat (UMNO)


N22 - Manir

- Yusof Awang Hitam (UMNO)


N23 - Kuala Berang

- Datuk Tengku Putera Tengku Awang (UMNO)


N24 - Ajil

- Dr. Ghazali Taib (UMNO)


P039 - Dungun

- Datuk Din Adam (UMNO)


N25 - Bukit Besi

- Roslee Daud (UMNO)


N26 - Rantau Abang

- Wan Zaukfli Wan Gati (UMNO)


N27 - Sura

- Datuk Zainun Abu Bakar (UMNO)


N28 - Paka

- Tg Hamzah Tg Deraman (UMNO)


P040 - Kemaman

- Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek (UMNO)


N029 - Kemasik

- Rosli Othman (UMNO)


N30 - Kijal

- Datuk Seri Ahmad Said (UMNO)


N31 - Chukai

- Datuk Mohamed Awang Tera (UMNO)


N32 - Air Puteh

- Wan Hakim Tan Sri Wan Mokhtar (UMNO)