Tutup

BTS, Ellen DeGeneres antara selebriti didakwa guna pengikut palsu

BTS, Ellen DeGeneres antara selebriti didakwa guna pengikut palsu
Daripada sepuluh selebriti yang tersenarai, Ellen DeGeneres (gambar) mempunyai jumlah tertinggi pengikut palsu dengan 58% pengikut Instagram palsu.
KUMPULAN K-Pop terkenal dunia dari Korea, BTS dan bintang Hollywood Ellen DeGeneres antara yang dilaporkan menggunakan akaun Instagram dan Twitter palsu.

Hasil siasatan Internet Control Message Protocol (ICMP) mendapati, terdapat 10 selebriti popular yang mempunyai pengikut palsu tertinggi dalam kategori ‘showbiz’.

Daripada sepuluh selebriti yang tersenarai, Ellen DeGeneres mempunyai jumlah tertinggi pengikut palsu dengan 58% pengikut Instagram palsu.
BTS pula menduduki tempat kedua dengan 49% dan Kourtney Kardashian menduduki tempat ketiga dengan 48%.

Di bawah merupakan senarai 10 selebriti dengan pengikut palsu tertinggi:

1. Ellen DeGeneres (@theellenshow) - 58%
2. BTS (@bts.bighitofficial) - 49%
3. Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) - 48%
4. Taylor Swift (@taylorswift) - 46%
5. Ariana Grande (@arianagrande) - 46%
6. Deepika Padukone (@deepikapadukone) - 45%
7. Miley Cyrus (@mileycyrus) - 45%
8. Katy Perry (@katyperry) - 44%
9. Khloe Kardashian (@khloekardashian) - 43%
10. Priyanka Chopra (@priyankachopra) - 43%
Berita ini telah dikongsi oleh laman Instagram @atokdean pada pagi Jumaat dan telah mengundang pelbagai reaksi warga net.

Sementara itu pada tahun lalu seorang individu menerusi laman sosial Twitter pernah mendedahkan 10 senarai akaun Instagram popular di Malaysia yang mempunyai banyak pengikut palsu.

Dakwanya jumlah tersebut disemak menggunakan aplikasi IG Audit.

Antara selebriti yang dikatakan mempunyai pengikut palsu tertinggi ialah Neelofa, Amyra Rosli, Nora Danish, Zizan Razak, Hanis Zalikha, Mira Filzah, Yusuf Iskandar dan Uqasha Senrose.
 

Tag: Instagram, Twitter, Taylor Swift, BTS, Ellen DeGeneres, pengikut palsu


Komen Anda?

* Klik pada "Sort by" untuk kemaskini komen

PENAFIAN:
Astro AWANI tidak bertanggungjawab terhadap pendapat yang diutarakan melalui artikel ini. Ia pandangan peribadi pemilik akaun dan tidak semestinya menggambarkan pendirian kami. Segala risiko akibat komen yang disiarkan menjadi tanggungjawab pemilik akaun sendiri. Terima kasih.