Senarai penuh Majlis Pimpinan Pemuda Pakatan Harapan

Senarai penuh Majlis Pimpinan Pemuda Pakatan Harapan
Majlis Pimpinan Pemuda Pakatan Harapan diketuai oleh Ketua AMK, Nik Nazmi Nik Ahmad. - Gambar fail
KUALA LUMPUR: PAKATAN Harapan hari ini mengumumkan senarai ahli-ahli Majlis Pimpinan Pemuda.

Majlis Pimpinan Pemuda Pakatan Harapan diketuai oleh Ketua Angkatan Muda Keadilan (AMK), Nik Nazmi Nik Ahmad.

Manakala, Ketua ARMADA Parti Pribumi Bersatu Malaysia (PPBM), Syed Saddiq Syed Abdul Rahman pula menjadi salah seorang daripada tiga individu yang dilantik sebagai Timbalan Ketua.

Berikut ialah senarai penuh Majlis Pimpinan Pemuda Pakatan Harapan:

Ketua: Nik Nazmi Nik Ahmad (AMK)

Timbalan Ketua: Wong Kah Woh (DAPSY)

Timbalan Ketua: Syed Saddiq Syed Abdul Rahman (ARMADA)

Timbalan Ketua: Mohd Sany Hamzan (Pemuda AMANAH)

Ketua Setiausaha: Howard Lee Chuan How (DAPSY)

Naib Ketua: Mohd Aizat Roslan (ARMADA)

Naib Ketua: Dr Afif Bahardin (AMK)

Naib Ketua: Arul Kumar a/l Jambunathan (DAPSY)
Naib Ketua: Wong King Wei (DAPSY)

Naib Ketua: Raymond Ahuar (AMK)

Naib Ketua: Yeo Bee Yin (DAPSY)

Naib Ketua: Faiz Fadzil (Pemuda AMANAH)

Bendahari: Sangeetha Jayakumar (AMK)

Penerangan: Ulya Aqamah Husamudin (ARMADA)

Pilihanraya: Tan Kar Hing (AMK)

Mobilisasi: Shazni Munir (Pemuda AMANAH)

Sukan & Budaya: Danial Syahiran Ho Imran Ho (ARMADA)

Undang-Undang: Wan Anwar Wan Ibrahim (Pemuda AMANAH)

Dasar: Zubair Rahim (Pemuda AMANAH)

Usahawan: Bryan Lew (DAPSY)

Profesional Muda: Mohd Redzuan Shafi (ARMADA)

Agama & Hubungan Kaum: Fakhrurazi Mokhtar (Pemuda AMANAH)

Pendidikan: Ashraf Mustaqim (ARMADA)

NGO: Chang Lih Kang (AMK)

Strategi: Syukri Razab (AMK) & Liow Cai Tung (DAPSY)

Ketua-Ketua Pemuda HARAPAN Negeri:

Johor: Mohammad Faizal Yusak (AMK)

Kedah: Mohd Asmirul Anuar Aris (Pemuda AMANAH)

Kelantan: Roslan Ismail (AMK)

Melaka: Ramlan Meon (ARMADA)

Negeri Sembilan: Arul Kumar a/l Jamunathan (DAPSY)

Pahang: Leong Yu Man (DAPSY)

Perak: Hasnul Zulkarnain Abd Munaim (Pemuda AMANAH)

Perlis: Syazwan Fahmi (ARMADA)

Pulau Pinang: Dr Afif Bahardin (AMK)

Sabah: Raymond Ahuar (AMK)

Sarawak: Mordi Bimol (DAPSY)

Selangor: Eric Teh Hoong Keat (DAPSY)

Terengganu: Mohd Hasbie Muda (Pemuda AMANAH)

Wilayah Persekutuan: Akmal Zahin (ARMADA)